FANDOM


Paporak (również Papryk, Paporyk, Kondensator Płaski) jeden z członków pentagramu, pełniący funkcję głównego skryby i powiernika księgi. Jako pierwszy zaczął gromadzić wiedzę na temat kultu grzyba w formie pisanej. Paporak przybiera swoją postać humanoidalną podczas dnia i tylko poza okresem pylenia. W momencie nastania okresu pylenia (który zaczyna się późną wiosną i trwa do końca lata) Paporak doznaje transformacji w drewniany trzpień i obrasta gałęziami.

Morfologia

Forma drzewiasta charakteryzuje się dużym podobieństwem do Morwy Białej (Morus alba L.)

Pokrój

Masa morwowa rośnie z początku bardzo szybko, obrastając całe ciało Paprycze w przeciągu godziny. W trakcie sezonu pylenia porost morwowy ma dostatecznie dużo czasu by wykształcić gałązki i zbudować pełną koronę. Formę dojrzałą (o wysokości ok. 3 metrów wysokości), zdolną do owocowania, morwa osiąga po pierwszych dwóch tygodniach wegetacji.

Liście

Skrętopoległe. Blaszki typu grzybowego, od całobrzegich, poprzez ząbkowane do klapkowatych. Zawierają w sobie zarodniki.

Kwiaty

Roślina jednopienna, jedynie kwiaty męskie, drobne i śmierdzące, zebrane w kłosy. Po wystawieniu na wilgoć lub światło słoneczne zaczynają ociekać syropem.

Owoce

Orzeszek otoczony mięsistymi listkami okwiatu, które zrastając się tworzą jadowite owocostany o 2-3 cm długości. Kolor owocu przybiera różne odcienie bieli.

Drewno

Bardzo delikatne, koloru czarnego, kora nie jest w stanie powstrzymać napastników, jej rola jest jedynie ozdobna. W momencie przedostania się pasożyta do środka skorupy drewnianej, zostaje on zamrożony w żywicy, a następnie jest powoli rozpuszczany i wchłaniany. Kora wykazuje nietypową zdolność do szybkiej regeneracji, przez co wszelkie skazy i większe uszkodzenia obrastają drewnianymi guzami.

Historia

O jego przeszłości wiadomo niewiele. Przed wstąpieniem do ZSŁ spędził 12 lat w Asemblerze. Wydarzenia te odcisnęły na nim trwałe piętno. Ma skłonności do plucia jadem i obrzydzania ludziom życia ordynarnymi treściami o zabarwieniu analnym, przekazywanymi dousznie. Istnieją niepotwierdzone dane o przypadkach zabójczych. Ponadto jest wielkim pasjonatem programiren. W dyskusjach z dziadem często wykazuje skłonności komunistyczne.

Dalsze losy

Po zakończeniu okresu łącznościowego, prawdopodobnie pochłonęła go otchłań spierdolenia.